Haber

İsrail medyasından dün geceyle ilgili bomba itiraf: Gazze’ye ilk kara operasyonu hayal kırıklığı yarattı

21 gün Gazzebombalamaya devam ediyor İsrail Dün gece saldırıların şiddeti arttı. Hava saldırısının yanında Gazzeİsrail ordusu da karadan operasyon düzenledi Hamas ‘ın askeri kanadı Kassam Tugayları. İsrail ordusunun ağır kayıplar nedeniyle kara harekatını duyurmadığı belirtiliyor. Çok sayıda İsrail askerinin öldüğü ve yaralandığı iddia ediliyor. İsrail medyasında haberleriddiaları doğruluyor.

“DEVLET ASKERLERİN HAYATLARIYLA KUMAR OYNUYOR”

İsrail’de yayın yapan Channel 14’ün askeri analisti, “İlk kara operasyonu tam bir hayal kırıklığıdır. Hükümet askerlerin hayatıyla kumar oynuyor” diyerek başarısızlığı itiraf etti.

“İSRAİL ORDUSU KARA OPERASYONU OLARAK DUYURUDAN KAÇINIR”

İsrail medyasından Ynet, dün gece yaşanan gelişmelere ilişkin şunları söyledi: “İsrail ordusu şu ana kadar operasyonunu kara operasyonu olarak duyurmaktan kaçındı.” bir eyalette haberlergeçti.

HAMAS: TÜM İTİBARINI KAYBEDECEĞİNİ BİLİYOR

Hamas tarafından yapılan açıklamada, “İsrail kara operasyonu düzenliyor ama buna kara operasyonu demiyor. Çünkü yenilirse tüm itibarını kaybedeceğini biliyor.” Söylendi.

“DÜŞMAN SIRASINDA AĞIR KAYIPLAR OLDU”

Dün gece İsrail’in kara saldırılarına ilişkin açıklama yapan Hamas Başkanı Ali Baraka, “İşgal güçlerinin Gazze Şeridi’ne üç cepheden başlattığı kara saldırısı başarısızlıkla sonuçlandı. Düşman asker ve teçhizat açısından ağır kayıplar veriyor. Düşman Filistin direnişinin birçok cephede hazırladığı pusuya düştük.” “Saldırıyı püskürtmek için Kornet füzeleri ve Yasin füzeleri kullanıldı, düşmanın tekrar denemesini bekliyoruz. İşgal altındaki İsrail, yaralı ve ölüleri savaş alanından tahliye etmek için helikopter kullandı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu