Haber

Arefe Günü Sağlık Ocakları Açık mı? Arefe ve Bayramlarda Sağlık Ocakları Kaç Saat Açık?

2023 Ramazan ayının bitmesine bir haftadan az bir süre kaldı. Ramazan ayının ardından tüm Müslümanlar bayramı kutlayacak. Bayramdan bir gün önce kutlanan Arefe bu yıl 20 Nisan Perşembe gününe denk geliyor. Resmi kurumlar tatilde çalışmıyor. Ancak Arefe günü bazı yerler resmi tatil olurken bazı yerler yarım gün çalışabilmektedir. Arefe günü sağlık ocaklarının çalışma saatleri pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Peki Arafa’da sağlık ocakları açık mı kapalı mı? Detaylar burada….

Tüm İslam aleminin oruç tutup ibadetlerini yerine getireceği Ramazan ayının bitmesine bir haftadan az bir süre kaldı.

Şeker Bayramı olarak da bilinen Ramazan Bayramı, on bir ayın sultanı Ramazan’dan sonra kutlanacak. Bayramdan bir gün önce kutlanan Arefe günü bu yıl 20 Nisan Perşembe gününe denk geliyor. Vatandaşlar, Arefe günü sağlık ocağı olarak da bilinen aile sağlığı merkezlerinin çalışma saatlerini araştırmaya başladı.

Sağlık Merkezleri Arefe Günü Açık mı?

Arefe günü yarı resmi tatil olarak kabul edildiğinden sağlık ocakları saat 13.00’e kadar vatandaşlara hizmet verecek. Arefe günü yarım gün çalışacak sağlık ocakları bayram boyunca kapalı olacak.

Öğleden sonra Arafe’deki sağlık ocaklarında aşı veya muayene olacakların randevularını bayram sonrasına ertelemeleri gerekmektedir.

Sağlık Ocaklarının Çalışma Saatleri

Yurt genelindeki sağlık merkezleri hafta içi her gün saat 08:00’de açılıyor ve saat 17:00’ye kadar vatandaşlara hizmet veriyor. Sağlık ocaklarında öğle tatili 12:30-13:30 saatleri arasında yapılmaktadır. Ülke genelinde sağlık merkezlerinin çalışma saatleri aynı olsa da doktordan doktora değişiklik gösterebilmektedir.

Sağlık merkezleri hafta sonları ve resmi tatillerde kapalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu