Yaşam

Özyeğin Üniversitesi, “Sektörle Buluşma” Etkinlikleri ile Türkiye’nin Önde Gelen Otel İşletmeciliği ve Yeme İçme Şirketlerini Bir Araya Getirerek Öğrencilerini Geleceğe Hazırlıyor.

Özyeğin Üniversitesi, bölümler arası eğitim anlayışıyla otelcilik ve yeme-içme sektörüne yönelik ‘Sanayiyle Buluşma’ etkinliğini bu yıl 10’uncu kez düzenledi. 8 Aralık’ta Özyeğin Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirilen toplantıda Özyeğin Üniversitesi Otel İşletmeciliği ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları lisans öğrencileri, alanında Türkiye’nin önde gelen kurumlarının temsilcileri ve yöneticileri ile bir araya gelerek, staj ve çalışma olanakları hakkında bilgi aldılar ve geleceklerini planladılar. profesyonel seyahatler

Türkiye’nin yenilikçi üniversitesi Özyeğin Üniversitesi’nin otelcilik, gastronomi ve mutfak sanatları alanında düzenlediği ‘Sanayiyle Buluşma’ etkinliği 8 Aralık 2022’de gerçekleşti. Türkiye’nin önde gelen işletmelerinin temsilcileri ve üst düzey yöneticileri ile Özyeğin Üniversitesi Otel İşletmeciliği ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları lisans öğrencileri staj olanaklarını ve yeni iş olanaklarını görüşmek üzere bir toplantıya geldi.

İş dünyasında fark yaratan ve alanında uzman profesyoneller yetiştirmek için çalışan Özyeğin Üniversitesi, 10’uncusunu düzenlediği ‘Sanayiyle Buluşma’ etkinliğinde turizm, otelcilik ve yeme-içme dallarının gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor. zaman bu yıl Bu kapsamda Türkiye’nin en iyi otel ve işletmelerini temsil eden 60’tan fazla kurumsal yönetici ile bir araya gelen Özyeğin Üniversitesi öğrencileri, hem branş hakkında bilgi edinme hem de profesyonel seyahatlerini planlama fırsatı buldu.

Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü M. Teoman Alemdar, bu toplantıların kesimlerle iç içe eğitim anlayışının değerli bir yansıması olduğunu belirterek; “Pandemi ile birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de turizm departmanı yüzde 70’lik bir düşüş yaşadı. Bu keskin düşüşü dengelemek ve milyonlarca kişiye istihdam sağlayan bu sektörlerde ilerlemek için son iki yıldır. Türkiye’deki firmaların bu konuda değerli başarılara imza attığını söylemek mümkün yani 2021’de dünyada 9 olan turist sayısındaki artış Türkiye’de 88 oldu. Bu yıl katlanarak artan bu büyümeyi sürdürmek ve niceliksel değil, kaliteli bir büyüme elde etmek, ancak konusunda uzman ve yetenekli iş gücü ile mümkündür. Bu doğrultuda sanayi-akademi işbirliğinin değerine inanan bir kurum olarak gençlerimizi turizm, otelcilik ve yeme-içme sektörlerinde mesleklerini geliştirmeye teşvik etmenin ve yeni nesil yetenekler kazandırmanın büyük değer taşıdığına inanıyoruz. Türkiye’nin 3. kuşak girişimci ve yenilikçi üniversitesi Özyeğin Üniversitesi olarak bunu başarmak için çalışıyoruz. Hem Otel İşletmeciliği hem de Gastronomi ve Mutfak Sanatları lisans programlarımız ile uluslararası alanda lider eğitim fırsatları sunuyoruz. Misyonumuz, Türkiye’de bu dalların geleceğini temsil eden öğrencilerimizi Türkiye’nin en saygın kurumlarıyla buluşturmaktır. Birçok dünya markasının ve ulusal şirketin Türkiye’de yeni yatırımlar yapmayı planladığı ve turizmin hızla yükseldiği yeni dönemde daha fazla gencin bu alanda çalışmasına destek olmak için sektörümüzle yaptığımız iş birliğinin kritik değerinin farkındayız. devam edecek. Amacımız, sektörün cazibesini henüz algılamamış gençlerin bu alanı tercih etme oranını artırırken, mentorluk ve uygulamalı eğitim gibi olanaklarla öğrencilerimizin mesleki yolculuklarını güçlü bir şekilde inşa etmelerini sağlamaktır. Bu misyonda bize destek olan ve Türkiye’nin geleceğine hizmet eden firmalarla beraber olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Özyeğin Üniversitesi “Endüstriyle Buluşma” etkinliğine katılan firmalar: Address Hotel Istanbul, Çırağan Palace Kempisnki Istanbul, Pera Palace Istanbul, Swissôtel The Bosphorus Istanbul, St. Regis Istanbul, Raffles Istanbul, Fairmont Quasar Istanbul, Shangri-La Bosphorus Istanbul, The Peninsula Istanbul, Orientbank Hotel Istanbul Autograph Collection by Marriott, The Ritz-Carlton Istanbul, Four Seasons Istanbul, Mandarin Oriental Bosphorus, Conrad Istanbul Bosphorus, Hilton Bosphorus Istanbul, Hilton Bomonti Istanbul, Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts ve DoubleTree by Hilton, Bodrum Işıl Club Resort, Doubletre By Hilton Moda, Hilton Mall of Istanbul, Divan Hotels and Patisserie, The Marmara Collection Hotels, Grand Hyatt Istanbul, Hyatt Centric Levent Istanbul, JW Marriott Istanbul Bosphorus & Sheraton Istanbul City Center, JW Marriott Istanbul, Marmara Sea, W İstanbul, İstanbul Marriott Hotel Şişli, Marriott Hotel Asia, Sheraton İstanbul Levent, Le Meridien İstanbul, Radiss on Blu Hotel Istanbul Asia, Radisson Blu Hotel Istanbul Ottomare, Radisson Blu Kaş, Radisson Collection Hotel, Vadistanbul, Park inn by Radisson Istanbul Asia Kavacık, Park inn by Radisson Istanbul At aşehir, Crowne Plaza Asia – Crown Plaza Tuzla, Barceló Hotel Group Türkiye , Novotel Istanbul Bosphorus, Six Senses Kocataş Konakları, Six Senses Kaplankaya, Mandarin Oriental Bodrum, The Bodrum Edition, Swissotel Bodrum, D Maris Bay, Gloria Hotels & Resorts, Maxx Royal Resorts & Voyage Hotels, WeBee Guest Experience Tech & Branchout Danışmanlığı, Do & CO, D.ream, Markus, Nusr-Et, Frankie, Kahve Dünyası, Baylan Pastanesi, EATALY, ÇİYA, KitchenLabs, ODURLA, Feriye Lokantası.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu